top of page
About: Section Title

На краю Великого Лугу та дикого поля, між Дніпром і Карачекраком, здається, на тому самому місці, де стояла колись хата Тараса Бульби, з’явилось чудо: високі зубчасті стіни, а за стінами палац…», -   так писав великий педагог Антон Семенович Макаренко про Василівку та помешкання генерала Попова, коли побував у цих краях з метою створення тут дитячої колонії.

 

У 1959 році у старовинному замку відкрилася середня школа-інтернат.  

І ось вже шестидесятий  навчальний рік розпочався у комунальному закладі «Василівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» Запорізької обласної ради.

 

Педагогічний колектив на чолі з директором Візиренком Віталієм Івановичем  створив  школу радості для учнів, школу творчості для педагогів, школу спокою для батьків, школу успіху для всіх. 

 

Основою  освітнього процесу є дитина, для якої педагоги створили умови розвитку творчого потенціалу та її індивідуальних здібностей, які забезпечують досягнення життєвого досвіду,уміння реалізувати свої здібності.

 

 

НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Сучасною є  навчальна база школи-інтернату: обладнано комфортні класні кімнати з усіма необхідними меблями.

 

Для розвитку інформаційної компетентності учнів є два комп’ ютерних класи з інтерактивними поверхнями та проекторами, 20 ноутбуків. Всі вони приєднані до мережі Інтернет.

 

Оснащені відповідно до вимог нової української школи 1-й та 2-й класи, які працюють за відповідною програмою.

 

З першого вересня 2018 року по-новому почали вчитися всі першокласники України.

 

НУШ- це школа, в якій приємно та цікаво навчатися, одним із компонентів якої є створення сучасного освітнього середовища.

І хоча школа працює за навчальною програмою для  дітей  з інтелектуальними порушеннями,  у  роботі впроваджуються і цікаві ідеї НУШ.

Класні кімнати оснащені всім необхідним для творчої та плідної роботи і дітей, і педагогів:

  • мобільними робочими місцями для учнів - одномісними партами та стільцями, які легко можна переміщувати для групової роботи;

  • відкритими шафами, у яких на зручному місці для дітей  знаходяться матеріали, шкільне приладдя:

  • стендами для змінної виставки дитячих робіт;

  • затишними ігровими куточками, м’ якими кріслами. 

 

Використання інтерактивного устаткування є обов’ язковим  за концепцією НУШ.

У класах є :

  • комп’ ютери,

  • принтери,

  • сканери,

  • ксерокси,

  • інтерактивні дошки та проектори,

  • ламінатори,

  • телевізори,

  • документ-камери

 

Корекція

 

Метою освітньої діяльності школи –інтернату  є не тільки формування навчальних умінь і навичок учнів, а й корекція порушень, яка передбачена Типовою освітньою програмою та реалізується за допомогою таких занять як лікувальна фізкультура, логопедія, ритміка, соціально-побутове орієнтування,  проведення   корекційно - розвиткових занять, для яких створена потужна матеріально-технічна база, де наявні всі необхідні сучасні засоби та пристосування.

 

Психолог

 

Шкільний психолог- це  перш за все людина, що знає і глибоко розуміє дитину. В основі його роботи  з дітьми з особливими освітніми потребами, лежить необхідність забезпечення нормального розвитку дитини, профілактика, і наскільки можливо, корекція відхилень, які виникли раніше.

Психологічна служба працює за такими напрямками:

  • психодіагностична робота;

  • корекційно-розвивальна;

  • консультативна;

  • профілактична;

  • просвітницька робота.

Корекційно – розвиткові заняття спрямовані на розвиток когнітивних процесів, створення умов для пізнавальної діяльності, сприяння  зменшенню різниці між відхиленнями та нормою.

Психолог має у своєму розпорядженні кабінет, оснащений новітніми матеріалами ігрової діяльності, стіл для піскотерапії, фліп-чарт, комп ‘ютер, телевізор.

 

Логопед

 

Своєчасне опанування мовленням - основа розумового розвитку дитини, запорука повноцінного її спілкування з людьми та адаптації в суспільстві.        Основними завданнями логопедичної служби є діагностика і корекція мовленнєвих порушень дітей та своєчасне попередження ускладнень і невстигання у навчанні, що ними зумовлені.

Осередками логопедичного кабінету є:

  • навчальна діяльність;

  • корекція звуковимови;

  • сенсомоторна-мовленнєва активність;

  • ігрова оснащенність;

  • навчально-технічне забезпечення:  телевізор, ноутбук , мікрофон,

  • комп’ ютерні тренажери: «Живий звук»

«Видима мова»

«Світ звуків»

Логопедична програма «Адаптація лого».

 

Використовуючи всі засоби, логопед створює комплексний підхід до  корекції мовлення дітей.

 

Лікувальна  фізкультура

 

Лікувальна  фізкультура – це навчальний предмет з циклу спеціальних корекційних занять .

Для забезпечення якості проведення ЛФК у закладі функціонує кабінет,  забезпечений сучасним реабілітаційним обладнанням та спортивно-лікувальним  інвентарем: тренажерами, шведською стінкою з підвісним блоком, дошкою Євмінова, степ дошкою, масажним столом, електромасажером, очищувачем та іонізатором повітря. Для молодших школярів - сенсорна зона: сухі басейн і душ, м’ячі та доріжка.

 

Під час занять виконуються вправи з використанням гімнастичних палиць, обручів, гантель,  дисків та інших засобів, що допомагають дітям покращити фізичну форму, але надзвичайно дозовано, під пильним наглядом вчителя.

Заняття проводяться невеликими групами  згідно з медичними показниками учнів: порушення опорно-рухового апарату,  органів дихання, серцево-судинної системи.

Робота кабінету спрямована на корекцію вад, профілактику та зміцнення здоров’я учнів з урахуванням стану їх здоров’я, фізичного розвитку, фізичної підготовки, особистих інтересів. Систематичні заняття ЛФК перешкоджають походженню у дітей багатьох хвороб:

- сколіозу;

- плоскостопості;

- порушення постави, зору;

- розладів шлунково-кишкового тракту;

- бронхітів

і спонукають покращенню дрібної моторики та психоемоційного стану.

  Незалежно від того, на яку частину тіла направлені вправи ЛФК, відбувається стимуляція діяльності всього організму дитини, компенсація основного дефекту, корекція вторинних порушень, обумовлених основним захворюванням.

 

СПО

 

Заняття з соціально-побутового орієнтування спрямовані на підготовку

учнів з інтелектуальними порушеннями до самостійного життя, організацію

власного побуту шляхом формування у них відповідних знань та практичних умінь, а також на формування навичок життєвої компетентності: виконання норм і правил культурної поведінки в суспільстві, родині; вирішення життєво необхідних побутових завдань, формування здорового способу життя, організацію та проведення змістовного дозвілля, і, таким чином, успішної адаптації їх у соціум.

 

Організація фізичного виховання.

 

Фізичне виховання займає пріоритетне місце як засіб зміцнення здоров’я дітей.

 

У школі створена належна спортивна матеріально - технічна база, яка укомплектована необхідним інвентарем та обладнанням, що відповідають чинним вимогам для проведення навчальних занять та позакласної роботи.

Для занять в осінній та весняний періоди функціонує спортивний комплекс: майданчик для занять з бігу,  метання м’яча, проведення естафет, міні – футболу, баскетболу,  рухливих ігор.

В осінньо – зимовий період проводяться занняття у спортивному блоці, де розміщено гімнастичний та тренажерний зали, які обладнані необхідним інвентарем. Це і гімнастичні мати, м’ячі- волейбольні,  футбольні, баскетбольні, скакалки, обручі, дві шведські стінки, тенісний стіл, гімнастичні палиці, велотренажер, бігова доріжка,  три силових тренажера.

Територія спортивного та ігрового  майданчиків дозволяють займатися легкою атлетикою, волейболом, футболом, баскетболом, проводити спортивні змагання та свята.

З великим задоволення проводять вчителі уроки фізичної культури у шкільному парку.

Позакласна робота

 

Всі свої зусилля, знання та досвід педагоги віддають  дітям, створюючи  умови для розвитку їх талантів і здібностей,  уміння реалізувати свої можливості  в житті.

А для цього в школі  діє система виховної роботи, яка базується на проведенні  КТС, коли діти і вихователі співпрацюють як рівні у творчому пошуку;  дитяча організація «Країна добрих справ» та мережа гуртків:

«Вокальний»

«Фольклорний»

«Юний художник»

Ляльковий

танцювальний

спортивні секції

Вихованці відвідують їх з великим задоволенням, проявляючи свої таланти та здібності.

А ще у кожній  виховній  групі діють гуртки з прикладного мистецтва, які охоплюють  100%  учнів школи-інтернату.

Як результат цієї роботи - участь і перемоги у конкурсах та змаганнях місцевого, обласного, і навіть Всеукраїнського рівнів, результатам яких діти гордяться.

 

Основним  принципом учнівської організації школи «Країна добрих справ» є: «Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Залучення кожного школяра до загальних справ, пошук і творчість сприяють активізації їх громадської діяльності, зацікавленості результатами колективних справ, формують у дітей якості, які допоможуть їм стати гідними громадянами України.

З великим захопленням  учні взяли участь в благодійних патріотичних  акціях:

«Подаруй прапор українському солдату», «Допоможемо солдатам Української армії», «Великодній кошик» «Герою-захиснику-наш подарунок»;

-        «Лист пораненому»,;

-        «Подаруй солдату книгу»;

-        «Допоможемо солдатам Української армії»,

в рамках яких  були   передані  військовослужбовцям  листи, малюнки, власні вироби  дітей.

 

Швидко минає час, змінюється життя. Та незмінною залишається дорога, яка вміло  з’ єднує в єдине вчора, сьогодні й завтра. Дорога, яка веде до школи…

About: Headliner
About: Headliner
About: Photo Gallery
bottom of page